تبلیغات
. - انواع و اقسام پرخاش مجازی!
برای دیدن مطلب کامل به ادامه مطلب مراجعه فرماییدفوران خشم بر روی کیبورد

منبع:http://www.bartarinha.ir
* به اشتراک گذاشتن مطالبی که محتوای آزاردهنده دارند

خیلی از ما در دنیای مجازی تبدیل به خبرنگارانی شده ایم که هر مطلبی را بازنشر می کنیم، بنابراین عکس های فجیع و سرهای بریده و تن های سوخته و پیکرهای تکه تکه شده را با تحلیل هایی سطحی بازنش می کنیم که عملا نه منجر به حرکت خاصی می شوند و نه ارزشی ایجاد می کنند و در نهایت، هم برای مخاطب آزاردهنده است و حس خشونت را منتقل می کند و هم هویت خود فرد را مخدوش می کند.

* حرف زدن نهاجمی

فضاهای آن لاین و شبکه های اجتماعی، شرایطی را برای برخوردهای تهاجمی و خشونت آمیز ایجاد کرده اند که گاه باعث می شود رفتارهایی حتی خشونت آمیزتری از فضای فیزیکی، در آن ها مشاهده شود؛ چرا که فرد سریعا و قبل از فرونشاندن خشم خود، فرصت دارد نظری را درباره هر یک از محتواهای موجود در شبکه های اجتماعی منتشر کند. شکایت کردن از شرایط کاری خود، اظهارنظر درباره رفتار فلان شخصیت مشهور در صفحه شخصی آن فرد، توهین کردن و حتی دعوای لفظی نمونه هایی از ابراز خشم و حرف زدن خصمانه در دنیای مجازی است.

* شکایت کردن در مورد رابطه های عاطفی

بروز خشم و عصبانیت از دوست یا شریک عاطفی که دیگر جواب شخص را نمی دهد یا کسی که از زندگی او خارج شده، به یک امر رایج در شبکه های اجتماعی مبدل شده است و کم نیستند زنان و مردانی که به لطف شبکه های اجتماعی چنین حرکت هایی را از سر خشم انجام می دهند و عصبانیت ناگفته خود را بروز می دهند.

* آشکار کردن اطلاعات خصوصی افراد

مطرح کردن و به اشتراک گذاری گفت و گویی که در شرکت صورت می گیرد، عکسی که در یک مهمانی انداخته می شود، جمله ای که در یک رابطه دوستانه گفته می شود و در حال حاضر با آن ها مشکل پیدا کرده ایم نیز از جمله موارد بروز خشم در شبکه های اجتماعی است.

منبع:http://www.bartarinha.irطبقه بندی: خشونت مجازی،
برچسب ها: خشونت، خشونت مجازی،

تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 | 11:22 ب.ظ | نویسنده : پریسا نجفی | نظرات

  • paper | بی صدا کلیک کن | آزمایشگاه شیمی